چرخش روزگار، سنت الهی
 • شهریور 6, 1400 ساعت: ۱۵:۳۴
 • بازدید 552
  6

  قدرت‌ها، ثروت‌ها، تمدن‌های سیاسی و اجتماعی به ارادۀ خداوند بین جوامع در چرخش است. اگر چه تلاش ملت‌ها  در رسیدن به این امور مؤثر است، ولی ….

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  قدرت‌ها، ثروت‌ها، تمدن‌های سیاسی و اجتماعی به ارادۀ خداوند بین جوامع در چرخش است. اگر چه تلاش ملت‌ها  در رسیدن به این امور مؤثر است، ولی این تلاش‌ها نیز جزء همان برنامه الهی است. این برنامه و سنت الهی، در راستای تحقق جامعه آ‌رمانیِ ایمانی صورت می‌پذیرد:

  « إِنْ يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ وَ تِلْكَ الْأَيَّامُ نُداوِلُها بَيْنَ النَّاسِ وَ لِيَعْلَمَ اللَّهُ الَّذينَ آمَنُوا وَ يَتَّخِذَ مِنْكُمْ شُهَداء»

  (اگر در آن جنگ گزندى به شما رسيد (گروهى از شما كشته و گروهى زخمى شدند)، به آن مردم كفرپيشه نيز گزندى مانند آن رسيد؛ پس جاى اندوه نيست. ما اين روزها [- روزهاى شكست و پيروزى‏] را ميان مردم مى‏‌گردانيم تا كارهايى كه بايد، انجام شود و خدا كسانى را كه ايمان آورده‌‏اند معلوم دارد و از ميان شما گواهان اعمال را برگيرد، و خدا ستمكاران را دوست نمى‌‏دارد) [آل عمران/۱۴۰]

  قدرت‌ها، ثروت‌ها، تمدن‌های سیاسی و اجتماعی به ارادۀ خداوند بین جوامع در چرخش است. اگر چه تلاش ملت‌ها  در رسیدن به این امور مؤثر است، ولی این تلاش‌ها نیز جزء همان برنامه الهی است. این برنامه و سنت الهی، در راستای تحقق جامعه آ‌رمانیِ ایمانی صورت می‌پذیرد

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.